Hlavní obsah
Bavorský premiér Horst Seehofer Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Bavorsko po teroru v Paříži žádá kompletní ochranu hranic

Bavorská vláda po pařížských atentátech vyzvala vládu spolkovou, aby okamžitě zpřísnila kontroly na hranicích s Rakouskem. Na této hranici má spolková policie napříště kontrolovat všechny přechody, a ne jen vybrané, jak je tomu doposud po nedávno obnovených hraničních kontrolách. Vyzvali k tomu bavorský premiér Horst Seehofer a bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Bavorský premiér Horst Seehofer Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Bavorsko po teroru v Paříži žádá kompletní ochranu hranic

"Musí být nasazen personál, jenž by zajistil účinnou kontrolu všech hraničních přechodů," řekl Hermann.

Pokud nebude mít spolková policie dostatek lidí, má podle ministra kontroly převzít bavorská policie.

Tlak na Merkelovou

Bavorští politici z Křesťanskosociální unie (CSU) tak dál zvyšují tlak na kancléřku Angelu Merkelovou, aby revidovala svou politiku "otevřených dveří" vůči uprchlíkům. Pařížské teroristické útoky podle nich zvýraznily potřebu přísnější kontroly přílivu uprchlíků.

Seehofer v neděli večer v televizi ARD potvrdil, že trvá na svém požadavku přibrzdění migračního toku. "Ještě nejsme úplně zajedno. To nemohu popřít," řekl ke sporu s Merkelovou.

Paříž všechno změní

Bavorský ministr financí Markus Söder v rozhovoru s nedělníkem Welt am Sonntag řekl, že nekontrolovaná a ilegální imigrace nemůže dál pokračovat. "Paříž všechno změní," domnívá se Söder.

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která je z kancléřčiny Křesťanskodemokratické unie (CDU), sesterské strany CSU, naopak zdůraznila, že by bylo chybou směšovat migrační krizi v Evropě a hrozbu terorismu.

Terorismus je podle ní "tak dobře organizovaný, že nemusí riskovat náročné uprchlické trasy a někdy životu nebezpečné přeplouvání moře".

U těla jednoho z pařížských sebevražedných atentátníků se našel syrský pas. Muž byl v říjnu registrován jako uprchlík v Řecku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků