Také německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že Německo bude chtít před rozhodnutím o případném odkladu termínu brexitu vědět, kam by měl odklad vést. „Vždy jsme říkali, že má-li (Evropská) rada rozhodnout o prodloužení lhůty pro Británii, rádi bychom věděli proč,“ řekl Maas.

Mayová požádala o odklad brexitu do konce června

Španělsko ústy svého šéfa diplomacie Josepa Borrella oznámilo, že je připraveno s prodloužením lhůty na vyjednávání podmínek brexitu souhlasit.

Také Polsko nevidí problém s odkladem brexitu na 30. června. Náměstek polského ministra zahraničí Konrad Szymański tvrdí, že tento termín nepředstavuje žádné institucionální problémy. Těch se přitom obává Evropská komise.

Britskou žádost o odklad brexitu podpoříme, potvrdil Babiš

Předseda Evropské rady Donald Tusk věří, že krátký odklad brexitu je možný, závisí ale na tom, že britská sněmovna podpoří připravenou dohodu o spořádaném odchodu Británie z EU.

Francouzský list Le Point tvrdí, že prezident Emmanuel Macron hodlá na summitu britskou žádost o odklad brexitu na 30. června odmítnout. Odvolává se na Macronův dopis zaslaný předsedovi Evropské rady Donaldovi Tuskovi.

Diskutujte o brexitu u čaje, vyzvala anglikánská církev věřící

Elysejský palác ale po zveřejnění článku vydal prohlášení, v němž uvádí, že je to ze strany listu „čirá spekulace“ a že definitivní rozhodnutí padne až na summitu.