„My jsme nevystoupili, budeme rádi, když všechny uvítáme v Moskvě," odpověděl Putin na otázku o možném návratu Ruska do G8. Země byla vyřazena v roce 2014 kvůli anexi Krymu.

Skupině G7 Putin doporučil, aby začala „skutečně spolupracovat“ a zanechala "žvatlání". V této souvislosti připomněl kauzu otravy bývalého špióna Sergeje Skripala a jeho dcery Julije, z níž Západ obviňuje Moskvu.

„Pokud jde o destabilizující činnosti, tak stejně jako u některých dalších událostí všichni projevili solidaritu s Londýnem ohledně známého případu v Salisbury, ale opět nebylo řečeno nic konkrétního. Vše se uvádí ´s velkou mírou pravděpodobnosti´ a solidarita tak vzniká na vratkém základě. Myslím, že je třeba skončit s veškerým tímto vynalézavým žvatláním a přejít ke konkrétním otázkám reálné spolupráce,“ citovala Putina ruská tisková agentura TASS.

Ke schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem řekl, že se s šéfem Bílého domu chce sejít, jakmile bude Washington připraven. V minulých dnech se hovořilo o tom, že americko-ruský summit může být v létě ve Vídni. Kreml zatím pouze potvrdil, že rakouská metropole je jedním z míst, o němž se uvažuje.