"Och, jak ten stařík Putin nechce, abych se dostal na mítink v Nižném Novgorodu. Vyšel jsem (z domu), abych odjel na nádraží, ale zadrželi mě. Bylo to jako ve filmu. Přijelo auto a z něj vystoupili policisté," uvedl Navalnyj na sociálních sítích s tím, že jej policisté nejspíše vezou na strážnici, aniž mu sdělili nějaké obvinění či vysvětlení.

"Jako obvykle. Zadrželi, přivezli, chrání a nikdo nic neví. Ptám se: proč jste mne zadrželi? Odpovídají, že se to hned vysvětlí."

Ох как старик Путин не хочет, чтобы я попал на митинг в Нижнем Новгороде. Вышел, чтобы ехать на вокзал - задержали в под...

Zveřejnil(a) Алексей Навальный dne 29. září 2017

Úřady zatčení nepotvrdily

Úřady Navalného zatčení dosud nepotvrdily, poznamenala agentura Interfax a dodala, že opozičníkovi přívrženci v Nižném Novgorodu plánují večer uspořádat nepovolenou demonstraci na podporu svého vůdce.

Navalnyj, který si získal proslulost bojem proti korupci, se stal jedním z vůdců velkých protivládních demonstrací na přelomu let 2011 a 2012, se kterými skoncoval až návrat Vladimira Putina do Kremlu. Navalnyj nyní pořádá volební kampaň před prezidentskými volbami, jež se budou konat v březnu 2018, ačkoliv jej úřady s odvoláním na předchozí odsouzení nechtějí ke klání o Kreml připustit.

Ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného eskortují k soudu

Alexej Navalnyj na archivním snímku

FOTO: Maxim Shemetov, Reuters

Letos 12. června, kdy se v zemi slavil státní svátek, Navalnyj zorganizoval protestní demonstraci proti korupci v centru Moskvy. Účast mu ale dopřána nebyla, zatčen byl hned při odchodu ze svého bytu. Při mítinku policie zadržela stovky dalších lidí. Odsedět si pak musel 25 dnů ve vězení.