Během policejní operace, při níž byli teroristé zastřeleni a která byla zahájena pouhých osm minut od nahlášení útoku, byl podle zástupce policejního komisaře Marka Rowleye zraněn i jeden civilista. Záchranáři jej převezli do nemocnice. Informace vyšla najevo při zjišťování totožnosti obětí a zraněných, což podle Rowleye bude ještě nějakou dobu trvat.

Rowley rovněž uvedl, že osm policistů během akce proti teroristům vystřílelo 50 ran. Je to podle něj „bezprecedentní počet“. Použití takto vysokého množství munice by měla vyšetřit inspekce, Rowley však uvedl, že policisté čelili „kritické“ situaci. Podle svých slov policisty považuje za velmi statečné, když se postavili potenciálnímu sebevražednému útočníkovi.

Dodávka, kterou teroristé najížděli do lidí.

Dodávka, kterou teroristé najížděli do lidí.

FOTO: Kevin Dunne, ČTK/AP

BBC poznamenala, že britská policie není běžně ozbrojena střelnými zbraněmi a že policisté střílejí jen v případě bezprostřední hrozby, a to za použití co nejmenšího počtu ran.

Policisté jsou přesvědčeni, že útočila trojice mužů, které později zastřelila. Předmětem vyšetřování je nyní zjišťování, zda se na přípravě útoku podílelo více lidí.

Jednou z obětí útoku je kanadský občan a druhou Francouz. Mezi zraněnými je sedm jeho krajanů, jeden Australan, dva Novozélanďané a jeden Němec. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že zatím nemůže vyloučit, že by mezi zraněnými byli i Češi. Identifikace mrtvých a zraněných stále neskončila.

V kritickém stavu zůstává nadále 21 lidí, oznámily zdravotnické úřady.

Teroristický útok v Londýně
V Londýně udeřili teroristé s dodávkou, noži a atrapami výbušnin 
Tři útoky za tři měsíce. Británie čelí bezprecedentní hrozbě
Srazili i těhotnou a do všech bodali, vylíčili svědkové krveprolití
Lidé se snažili teroristy zastavit a házeli po nich židle i sklenice
Muž vyfotil zastřeleného útočníka, obětí je už sedm
Čeští politici odsoudili teroristické útoky v Londýně
Byli jsme moc tolerantní. Mayová vyhlásila boj extremistům
Kamera natočila paniku na mostě po útoku
Jeden z atentátníků se zajímal o dodávku muže z londýnského Barkingu
Trump nabídl Británii pomoc a připomněl imigrační dekret