Video ukazuje křičící a utíkající lidi, kteří se bojí o život. Jsou vidět i zranění, nejsmutnější obrázek je na plačící ženu sklánějící se nad svým zřejmě mrtvým druhem. Do toho houkají policejní sirény, strážci pořádku se snaží uklidnit situaci a místo zatarasit.

Teroristický útok v Londýně
V Londýně udeřili teroristé s dodávkou, noži a atrapami výbušnin 
Tři útoky za tři měsíce. Británie čelí bezprecedentní hrozbě
Srazili i těhotnou a do všech bodali, vylíčili svědkové krveprolití
Lidé se snažili teroristy zastavit a házeli po nich židle i sklenice
Muž vyfotil zastřeleného útočníka, obětí je už sedm
Čeští politici odsoudili teroristické útoky v Londýně
Byli jsme moc tolerantní. Mayová vyhlásila boj extremistům
Kamera natočila paniku na mostě po útoku
Jeden z atentátníků se zajímal o dodávku muže z londýnského Barkingu
Trump nabídl Británii pomoc a připomněl imigrační dekret

„Lidé leželi v bezvědomí, ale někteří byli pravděpodobně mrtví,“ sdělil agentuře AP nedaleko bydlící Alex Saint James, který záběry pořídil.

Bylo to podle něj šílené, lidé se snažili buď zachránit své blízké, nebo co nejrychleji utéct.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Kamera zachytila paniku na mostě London Bridge

Situaci na mostě krátce po útoku, když se na místě zastavila doprava a lidé začali prchat, zachytila i kamera v autě taxikáře Radovana Petrova. Toto video zveřejnila agentura Reuters.

Mezi zraněnými jsou čtyři policisté, z toho dva byli zraněni těžce. Jedním z nich je policista, který byl v době útoku mimo službu a postavil se útočníkovi. Utrpěl bodná poranění.

Razie v domě teroristy

Policie nadále zjišťuje pozadí útoku. V neděli krátce před polednem provedla razii v obytném domě ve čtvrti Barking ve východním Londýně, kde bydlel jeden z útočníků. Podle Daily Mailu bylo zatčeno pět lidí. Ministryně vnitra Amber Ruddová nicméně prohlásila, že policie věří, že všichni pachatelé už byli zneškodněni.

Policie provedla razii v domě, kde bydlel jeden z útočníků.

Policie provedla razii v domě, kde bydlel jeden z útočníků.

FOTO: Hannah Mckay, Reuters

Celkem bylo na několika adresách v Barkingu zadrženo 12 lidí a razie pokračují. Policie podle serveru Sky News uvedla, že vyšetřování postupuje rychle.

Policisté odvádějí jednu zadrženou.

Policisté odvádějí jednu zadrženou.

FOTO: Hannah Mckay, Reuters

Ve Velké Británii došlo k již třetímu teroristickému činu za poslední dva a půl měsíce. Při útocích v centru Londýna tuto sobotu zahynulo nejméně sedm lidí. Odehrály se nejen na Londýnském mostě, ale i v lokalitě Borough Market. Policie tři útočníky zabila. [celá zpráva]

Britská premiérka Theresa Mayová v reakci na to uvedla, že tamní společnost byla vůči radikálním islamistům příliš tolerantní, což se musí změnit, i když to bude pro celé spektrum společnosti bolestné. [celá zpráva]