Policie odmítla sdělit, zda je zadržený muž jeden ze dvou lidí, kteří byli v souvislosti s útokem zadrženi, nebo se jí podařilo dopadnout muže, po němž pátrala a jehož portrét zveřejnila. Deník Aftonbladet napsal, že muž je lehce zraněn a policisté ho zadrželi na parkovišti. Údajně se přiznal, že útok provedl.

To ovšem policie odmítla potvrdit, jen uvedla, že zadržená osoba "by mohla být s incidentem spojena". Vyšetřovatelé mají údajně několik stop, které prověřují. Chtějí také zavést kontroly na hranicích.

Ještě předtím policejní mluvčí Lars Byström řekl, že vyšetřovatelé vyslýchají dvě osoby. "Mohu potvrdit, že jsme předvedli dvě osoby k výslechu. Nutně to ale neznamená, že jsou podezřelé," řekl Byström.

Lékaři pro deník  Aftonbladet uvedli, že je zraněno 15 lidí, z toho devět velmi těžce. Mezi zraněnými jsou také dvě děti. Jedna oběť útoku podlehla svým zraněním v nemocnici. Počet mrtvých se tak zvýšil na čtyři.

„Nákladní automobil přejel lidi na Drottninggatu u Klarabergsgatanu. Objevily se zprávy o výstřelech, ale ty zatím nebyly potvrzeny,“ uvedla policie podle webu The Local. Podle televize SVT se na místě střílelo.

Policie hledá v souvislsoti s útokem tohoto muže.

Policie hledá v souvislosti s útokem tohoto muže.

FOTO: Police handout, ČTK/AP

List The Daily Mail napsal neověřené tvrzení, že ve voze, který řídil muž v kukle, jeli celkem tři lidé a ještě za jízdy stříleli do osob na chodníku. Před obchodním domem měli z vozu vyskákat a pokusit se zaútočit na obchodní dům.  

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Švédská policie evakuuje okolí místa činu ve Stockholmu

„Švédsko bylo napadeno. Všechno nasvědčuje tomu, že šlo o teroristický čin. Vláda byla informována a dělá všechno pro to, aby byla nápomocna příslušným orgánům,“ prohlásil švédský premiér Stefan Löfven.

Oběti útoku ve Stockholmu, policie potvrdila tři mrtvé.

Oběti útoku ve Stockholmu, policie potvrdila tři mrtvé.

FOTO: Tt News Agency, Reuters

Podle českého velvyslanectví ve Švédsku zatím nejsou informace o tom, že by mezi oběťmi byli čeští občané.