„Byl jsem příliš daleko na to, abych slyšel, co říkal. Zůstal klidný i potom, co byl postřelen. S kulkou v paži mu dál domlouval,“ řekl sedmnáctiletý svědek střelby, který se představil jako Thomas listu Nice-Matin. Také on byl při střelbě postřelen. [celá zpráva]

Další ze studentů podle francouzské mutace serveru Local řekl, že ředitel Pizzinat studenty bránil vlastním tělem. Původní informace, že mladík útočil na ředitele, se nepotvrdila. Podle týdeníku L'Express hoch řediteli řekl, že „není tím, pro koho si přišel“.

Šestnáctiletý Killian B. měl zřejmě vztek na své spolužáky. Podle prokurátora, který má vyšetřování střelby na starosti, se jednalo o chlapce, jenž měl mizerný vztah se spolužáky, a zdá se, že se nedokázal integrovat, napsal deník Telegraph.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policie po útoku evakuovala studenty francouzského lycea

„Byla jsem na hodině angličtiny. Uslyšeli jsme střelbu, ale nemysleli jsme si, že jde o útok. Reflexivně jsme se schovali pod lavice. Šla jsem zavřít okna a on se mi podíval do očí. Pak vystřelil do vzduchu a utekl,“ řekla rádiu France Info studentka Marianna.

Celkem zranil Killian B. střelbou z brokovnice čtrnáct lidí. Nikoho ale nezabil, a to zřejmě i díky odvaze ředitele školy Hervé Pizzinata, který se stále zotavuje v nemocnici. Člen Národního shromáždění za depertement Alpes-Maritimes už navrhl, aby komora parlamentu vyznamenala ředitele školy medailí cti.