Macron by podle zveřejněných výsledků ankety agentury Harris Interactive mohl získat v prvním kole 26 procent hlasů a Le Penová 25 procent, rozdíl je ale menší než statistická chyba.

Le Penová má větší podporu mužů než žen, naopak Macron získal větší podporu u mladých lidí do 34 let a žen, většinou ale jde jen o rozdíly v rámci procentního bodu či dvou.

Ve druhém kole by centrista porazil kandidátku krajní pravice poměrem 65 ku 35 procentům odevzdaných hlasů. Předchozí průzkumy většinou předvídaly, že by to bylo 60 ku 40 procentům.

Kandidát umírněné pravice François Fillon, který byl dlouho hlavním kandidátem, ale čelí skandálu, by podle posledních výsledků měl vypadnout z volebního boje už v prvním kole, kde mu průzkum přisuzuje třetí příčku s jen 20 procenty hlasů. Kolem 13 procent hlasů se v anketě přisuzuje kandidátovi vládních socialistů Benoitu Hamonovi na čtvrté pozici.

Průzkum, který agentura Harris Interactive uskutečnila v posledních dnech pro audiovizuální skupinu France Télévisions, také uvádí, že 82 procent respondentů má o nadcházející volby skutečný zájem. U mužů do 34 let je to 73 procent a u žen ve stejném věku 68 procent.

Při výběru kandidáta, kterého nakonec případně podpoří, si všímají především jeho programu, jeho vůle přinášet nové myšlenky, jeho schopnosti volby vyhrát a jeho poctivosti.