Janukovyč dorazil k soudu v ruském Rostově na Donu, aby ho mohli ukrajinští vyšetřovatelé na dálku vyslechnout po skypu jako svědka. Spojení na dálku se podařilo navázat, nakonec ale samotný výslech neproběhl.

Komplikace ale způsobilo, že se nepovedlo dopravit do soudní síně v Kyjevě z vazebního vězení pět bývalých příslušníků rozpuštěné zásahové jednotky Berkut. Desítky lidí z ultranacionalistického Pravého sektoru blokovaly bránu vězení Lukjaninka, odkud měla vyrazit kolona s obviněnými berkutovci. Stíhané se k soudu nepovedlo dopravit, a výslech Janukovyče se proto odloží na 28. listopadu. 

Pravý sektor vysvětlil, proč bránil převezení berkutovců. Bojí se prý, že by pětice mohla být hned po skončení procesu propuštěna.

Má dobrou náladu. Je to pro něj dobrá příležitost vysvětlit svůj postoj lidu i soudu a pomoci prokuratuře odkrýt pravdu. právní exprezidenta Viktora Janukovyče

Janukovyč je v případu veden jako svědek, i když si na Ukrajině mnozí myslí, že právě on nařídil palbu ostrými do demonstrantů, která si vyžádala přes sto obětí.

Jeho právník uvedl: „Má dobrou náladu. Je to pro něj dobrá příležitost vysvětlit svůj postoj lidu i soudu a pomoci prokuratuře odkrýt pravdu.“ Naopak ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko byl skeptický, podle něj výslech Janukovyče nepomůže zjistit pravdu.

Ve čtvrtek ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov obvinil z rozkazu střílet do lidí šéfa Janukovyčovy kanceláře Serhije Ljovočkina. [celá zpráva]