„Svého syna jsem miloval, také proto jsem od rodiny neodešel,“ uvedl před soudem. Podle obhájce obžaloba nepředložila ani jediný důkaz, který by svědčil o tom, že Andrej zabil svého syna úmyslně. Otec byl původně obžalován z vraždy, ale soud skutek překvalifikoval na usmrcení.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Čtyřiadvacetiletý Dominik měl od dětství poškozený mozek a dýchaly za něj přístroje. Otec byl obviněn z vraždy a hrozilo mu 20 až 25 let vězení. [celá zpráva]

Přerušil mu ventilační kanylu

„Mladý muž trpěl poškozením mozku a byl ležící imobilní osobou. Měl zavedenou kanylu, která mu zabezpečovala dýchání pomocí přístrojů. V důsledku mužova činu došlo k Dominikovu udušení,“ uvedla před rokem policejní mluvčí Jana Migaľová.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že chlapce našel v kómatu a že se ho snažil oživit tím, že měnil jeho polohu a opakovaně mu zapojoval a odpojoval přístroje. Tragédie se stala v bytě rodiny, matka chlapce byla v té době hospitalizována na psychiatrii, připomněla ČTK.

Eutanázie se na Slovensku trestá. Odpojit nemocného člověka od přístrojů je možné jen v případě, že nastala mozková smrt. To se v Dominikově případě nestalo.