Dívka se podle státního zastupitelství dopustila činu letos v únoru. Na hannoverském hlavním nádraží přistoupila k jednomu z policistů, kteří na místě hlídkovali, a pobodala ho nožem. Čtyřiatřicetiletý muž utrpěl vážná zranění a byl v ohrožení života, lékařům se ho ale podařilo zachránit. Útočnici přemohl další policista.

Překvapím nevěřící, pokud rozumíš, co tím myslímSafia S.

Podle zdrojů Spiegel Online Safia S. o připravovaném činu předem informovala několik svých přátel. „Překvapím nevěřící, pokud rozumíš, co tím myslím,” napsala podle serveru jedné své britské kamarádce. Jinému kamarádovi sdělila, že se připravuje na „mučednickou operaci v Německu”.

Krátce před útokem se pokusila dostat do Sýrie

Státní zastupitelství uvádí, že dívka byla už od raného věku pod vlivem německých salafistů, kteří požadují návrat k raným formám islámu a dodržování islámského práva šaría podle nejstriktnějších výkladů. Jako devítiletá se objevila v propagačním videu radikálního muslimského duchovního Pierra Vogela, kde se spolu s ním modlila.

Krátce před svým činem odcestovala Safia S. do Turecka. Podle prokuratury se snažila proniknout odtud do Sýrie, kde se chtěla připojit k IS. Když byla zadržena, její matka ji odvezla zpět do Německa.