„Vedení klubu neví o tom, že by jeho členové jakýmkoli způsobem podporovali jakoukoli politickou stranu, a velmi důrazně se distancujeme od této iniciativy - spojovat výchovu dětí a mládeže s propagací extremistických skupin,“ uvedl prezident klubu Peter Dvorský. Předtím, než chlapci vyjeli na led, museli si všichni přilby vyměnit.

Okresní předseda LSNS Tomáš Veverka uveřejnil na sociální síti fotografie přileb s logem strany. „I starší žáci Rytíři HK Brezno nás podporují, chlapci NS!“ komentoval fotografie Veverka. Zkratka NS skrývá pozdrav Na stráž!, používaný slovenskými fašisty v období druhé světové války, který používají i členové Kotlebovy strany.

„Loga politických stran nemají na sportovních akcích své místo a v tomto případě o to víc, že se jedná o kontroverzní stranu s fašistickou reputací,“ cituje server Sme.sk politologa Tomáše Nociara. Ten upozornil, že pro část mládeže jsou v poslední době myšlenky blízké pravicovým extremistickým hnutím součástí módního trendu. „Souvisí to s efektivní činností extremistů na sociálních sítích,“ říká Nociar.

Nejedná se o první pokus o propagaci extremistických skupin ve sportu. Před třemi lety upozornil týdeník Trend, že obchodním partnerem hokejového klubu MHC Martin je značka oblečení, která je oblíbená mezi neonacisty. Klub následně reklamu z mantinelu odstranil. Stejná značka oblečení se objevila i na dresech slovenských ragbistek.