"Slyšeli jsme ani ne tak tu ránu jako spíš utíkající davy lidí, kteří se blížili letištní halou," popsala situaci v telefonickém rozhovoru se zpravodajem ČTK Slovenka pracující v Evropské komisi, která mířila na dovolenou.

Být tak blízko podobné události podle ní vůbec není příjemné. "Určitě, samozřejmě jsem se bála. Je to šokující, když vidíte ty prchající lidi, kteří nevědí, co se děje," poznamenala.

Lidé opouštějí bruselské letiště Zaventem, kterým otřásly dvě exploze.

Lidé opouštějí bruselské letiště Zaventem, kterým otřásly dvě exploze.

FOTO: Francois Lenoir, Reuters

V okamžiku exploze právě procházela letištní bezpečnostní kontrolou. V terminálu, kde se tragédie stala, tedy byla necelých deset minut předtím. V nastalém chaosu byli cestující z budovy evakuováni.

ČTĚTE TAKÉ
ON-LINE: Brusel terčem teroristů
Zmatek a strach, popisují situaci v Bruselu čeští europoslanci

Kečkéšová je tak mezi stovkami lidí, kteří na vývoj situace čekají přímo na letištní ploše. Útok přišel v době, kdy je na Zaventemu obvykle značný provoz.

Tlaková vlna z výbuchů vyrazila na bruselském letišti skleněná okna.

Tlaková vlna z výbuchů vyrazila na bruselském letišti skleněné výplně oken.

FOTO: Francois Lenoir, Reuters

Záchranáři a hasiči na bruselském letišti, kde došlo k atentátu.

Záchranáři a hasiči na bruselském letišti

FOTO: Francois Lenoir, Reuters

Letiště Zaventem zůstane uzavřeno do středečního rána a úterní lety byly odkloněny například do Amsterodamu a na další letiště.

"Uvidíme, jaké budou instrukce personálu," podotkla Kečkéšová. O něco později se lidé dozvěděli, že mohou z letiště odejít pěšky a vzít si o kus dál taxi. Podobnou cestu už mnozí zvolili hned ráno, a televize tak ukazují proud pasažérů, často s kufříky na kolečkách, na opuštěné silnici u letiště.

Letištní hala, kde se útok odehrál, je nyní zavřená a pracují v ní a okolo ní policisté a bezpečnostní síly. "Moc toho nevidím, je to tam celé uzavřené," řekla Kečkéšová.