Policie provedla celkem devět domovních prohlídek v bruselských čtvrtích Molenbeek-Saint-Jean, Koekelberg, Schaerbeek a Etterbeek. Zadržela při nich celkem deset lidí a zajistila mnoho počítačů, mobilních telefonů a dokumentů. Sedm ze zadržených bylo po výslechu propuštěno, tři byli obviněni z "účasti na aktivitách teroristické skupiny". Muž a žena jsou belgické státní příslušnosti a jeden je francouzský občan.

Vyšetřování podle prokurátora nijak nesouvisí s loňskými teroristickými útoky v Paříži, při kterých 13. listopadu zahynulo 130 lidí. Skupina prý ale pomohla několika osobám opustit Evropu a přidat se k radikálům z IS na Blízkém východě.

Belgie patří podle agentury Reuters k zemím s největším podílem počtu členů radikálních skupin jako je IS na počet obyvatel.

Část pachatelů listopadových teroristických útoků v Paříži měla belgické občanství nebo dlouhodobě žila v Bruselu. To je i případ Salaha Abdeslama, který se útoků ve francouzské metropoli přímo zúčastnil a který je stále na útěku.