Hughes v rozhovoru pro francouzskou televizi iTélé prohlásil, že právo na držení zbraně nemá s terorismem nic společného. Podle něj by naopak měl mít přístup ke zbrani každý, protože by to zachránilo životy.

„Zabránila francouzská kontrola zbraní smrti jediné osoby v Bataclanu? Jestli umí někdo říct ano, chtěl bych to slyšet, protože já si to nemyslím. Myslím, že jediné, co tomu zabránilo, byli jedni z nejodvážnějších lidí, jaké jsem v životě viděl, když se po hlavě se svými střelnými zbraněmi vrhali do náruče smrti,“ poznamenal dál Hughes v narážce na policisty zasahující v Bataclanu proti trojici islámských teroristů s kalašnikovy a granáty.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Eagles of Death Metal poprvé od teroristických útoků znovu vystoupí v Paříži

Teroristé útočili 13. listopadu právě během koncertu kalifornské kapely. V sále bylo okolo 1500 posluchačů. Útočníci jich 90 zavraždili.

V úterý se Eagles od Death Metal do Paříže vracejí, aby dokončili násilím přerušené vystoupení. Bataclan zůstává po teroristickém útoku uzavřen, a tak kapela vystoupí ve slavné Olympii. Hladký průběh mají zajistit nasazení vojáci a ozbrojení policisté, ale i tým psychologů připravený pomoci těm, kdo vystoupení v Bataclanu přežili a přijdou si kapelu znovu poslechnout.