Dreier vypravil autobus s migranty, aby zvýšil tlak na kancléřku Angelu Merkelovou a přiměl ji změnit přístup k uprchlické krizi. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Z jedenatřiceti uprchlíků, které Dreier dopravil do Berlína, chtějí v metropoli zůstat jen dva. Ostatní se rozhodli vrátit do Landshutu. Běženci uvedli, že jim představitelé okresu slíbili, že v Berlíně dostanou byty, vedení metropole jim však nabídlo pouze místa v ubytovnách podobného druhu, v jakých žijí v Bavorsku.

Podle Tagesspiegelu se běženci cítili podvedeni a zneužiti k Dreierovým politickým účelům.

Loni přišlo 1,1 miliónu lidí

Vypravením autobusu ke kancléřství prý chtěl docílit, aby kancléřka Angela Merkelová na vlastní kůži pocítila dopad uprchlické krize.

Autobus s migranty vypravený z Bavorska

Autobus s migranty vypravený z Bavorska.

FOTO: Profimedia.cz

Do Německa loni přišlo zhruba 1,1 miliónu běženců. Většina z nich vstoupila do země přes rakousko-bavorskou hranici, v říjnu to bylo až 10 000 lidí denně.

V posledních měsících se počet příchozích snížil na zhruba 3000 denně a policie navíc denně vrací do Rakouska stovky lidí, kteří nechtěli v Německu žádat o azyl, ale pokračovat dál na sever.