„Nepotřebuji politiku. Můj život by byl lepší bez téhle práce,“ cituje server Babiše, jehož srovnává nejen s prezidentským kandidátem amerických republikánů Trumpem, ale i s italským expremiérem Silviem Berlusconim, v jehož osobě se spojily velké peníze s vysokou politikou.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Stejně jako miliardáři Berlusconi a Trump využívá jednašedesátiletý Babiš své peníze a konexe k tomu, aby byl antipolitický politik, tedy člověk, jemuž jeho bohatství umožňuje stát zdánlivě stranou malicherného hašteření, dohod a časté korupce, která postihuje běžnou politiku,“ uvedl Cunnigham.

Babiš, který se i po téměř dvou letech ve vládě tváří jako outsider, je populární a jeho nechuť k tradiční politice ostatní představitele znervózňuje. Cunningham připomíná, že se vůči němu nevymezují jen opoziční zástupci jako Karel Schwarzenberg, který nedávno prohlásil, že z veřejného života ještě zcela neodchází kvůli hrozbě v Babišově osobě.

Novinář uvádí i výrok předsedy vlády Bohuslava Sobotky o bezprecedentní koncentraci politické, ekonomické a mediální moci v rukou Babiše, u něhož Cunningham připomíná i jeho komunistickou minulost, která mu pomohla k pozdějšímu jmění a do nynější pozice.

Cunningham na druhou stranu poznamenává, že korupce skutečně je problémem české politiky a program Babišovy strany ANO, kterou její šéf vytrvale označuje za hnutí, není příliš ideologický a je přátelský k podnikání. Navíc je podle něj neobvyklá vládní koalice ANO se sociálními demokraty a lidovci překvapivě stabilní.