Elton John začátkem září během návštěvy na Ukrajině uvedl, že by se rád setkal s ruským prezidentem Putinem a promluvil si s ním o jeho "směšných" názorech na práva homosexuálů.

Minulý týden dokonce oznámil, že s prezidentem mluvil. Nakonec se ovšem ukázalo, že se stal obětí dvou ruských komiků, kteří se vydávali za Putina a jeho mluvčího Peskova. Nahraný rozhovor poté odvysílali v televizi. [celá zpráva]

Tentokrát mluvčí Peskov potvrdil, že se telefonát mezi Putinem a Eltonem Johnem doopravdy uskutečnil, a že během něj Putin zpěváka požádal, aby se necítil předchozím žertem uražen.

Britský zpěvák Elton John.

Britský zpěvák Elton John

FOTO: Petr Horník, Právo

„Jeho postoj je předpojatý a směšný”

Rusko v červnu 2013 schválilo kontroverzní zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží. Elton John během návštěvy na Ukrajině tento krok podrobil kritice a Putinův postoj ke gayům označil za předpojatý a směšný.

"Rád bych se s Putinem setkal," řekl zpěvák. "Nejspíš je to bláhové. Možná se mi pak vysměje za zády a označí mě za úplného idiota," dodal.

Elton John koncem loňského roku uzavřel sňatek se svým partnerem Davidem Furnishem. Před devíti lety vstoupili do registrovaného partnerství.