Hlavní obsah

Putin zavolal Eltonu Johnovi. Tentokrát doopravdy

24. 9. 2015, 18:02 – Moskva

Ruský prezident Vladimir Putin zatelefonoval britskému zpěvákovi Eltonu Johnovi a navrhl mu setkání, pokud se tedy podaří sladit jejich osobní programy. Ve čtvrtek to uvedl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Zpěvák, který chce s ruským prezidentem mluvit o právech homosexuálů, přitom telefonát ohlásil už minulý týden. Nakonec se ale ukázalo, že se stal obětí vtipálků.

Foto: Profimedia.cz

Ruský prezident Vladimir Putin

Článek

Elton John začátkem září během návštěvy na Ukrajině uvedl, že by se rád setkal s ruským prezidentem Putinem a promluvil si s ním o jeho "směšných" názorech na práva homosexuálů.

Minulý týden dokonce oznámil, že s prezidentem mluvil. Nakonec se ovšem ukázalo, že se stal obětí dvou ruských komiků, kteří se vydávali za Putina a jeho mluvčího Peskova. Nahraný rozhovor poté odvysílali v televizi. [celá zpráva]

Tentokrát mluvčí Peskov potvrdil, že se telefonát mezi Putinem a Eltonem Johnem doopravdy uskutečnil, a že během něj Putin zpěváka požádal, aby se necítil předchozím žertem uražen.

Foto: Petr Horník, Právo

Britský zpěvák Elton John.

„Jeho postoj je předpojatý a směšný”

Rusko v červnu 2013 schválilo kontroverzní zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží. Elton John během návštěvy na Ukrajině tento krok podrobil kritice a Putinův postoj ke gayům označil za předpojatý a směšný.

"Rád bych se s Putinem setkal," řekl zpěvák. "Nejspíš je to bláhové. Možná se mi pak vysměje za zády a označí mě za úplného idiota," dodal.

Elton John koncem loňského roku uzavřel sňatek se svým partnerem Davidem Furnishem. Před devíti lety vstoupili do registrovaného partnerství.

Reklama

Související články

Výběr článků