Případ se stal v úterý u záchytného tábora Röszke na srbsko-maďarské hranici. Po dlouhém čekání na registraci zde migranti prorazili kordón policie, která se je pokoušela zadržet. Když lidé probíhali kolem novinářů, kameramanka zmíněné televize nejdříve kopla do dvou dětí a následně podrazila nohu staršímu muži s dítětem v náručí. Muž s dítětem se skácel k zemi.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Redaktor německé televize RTL Stephan Richter na svém Twitteru zveřejnil záběry, na nichž je chování kameramanky jasně vidět. Server index.hu pak ukázal video, na němž je vidět, jak tatáž žena kope do utíkajících dětí.

Televize N1TV kameramanku s okamžitou platností propustila. Šéfredaktor Szabolcs Kisberk označil její chování za nepřípustné.

Podle maďarských médií je televize N1TV blízká extrémně pravicové straně Jobbik. Několik opozičních stran chce podat na ženu trestní oznámení.