Silvester jezdí po této dálnici už několik let, rozváží totiž v Rakousku poštu. Všiml si, že muži odcházeli od odstaveného vozu, na němž byly nápisy ve slovenštině. „Jel jsem z Vídně ve směru na Budapešť. Kousek před Parndorfem stála dodávka. Předpokládal jsem, že má poruchu,“ řekl televizi Markíza.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Slovák viděl, jak od vozu odcházejí dva muži ve směru na Vídeň. „Jeden si oblékal bundu a druhý měl tašku, takovou jako na laptop,“ uvedl. Silvester tvrdí, že jim bylo přes třicet a měli tmavší pleť. „Kdybych jel stejným směrem, určitě bych zastavil. Když vidím v zahraničí Slováka na dálnici, že potřebuje pomoct, tak zastavím,“ dodal.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Převoz mrtvých těl uprchlíků nalezených v nákladním autě

V Maďarsku byli v souvislosti s případem zadrženi tři Bulhaři a jeden Afghánec. Žádný ze zadržených nemá maďarské občanství.

Auto s maďarskými poznávacími značkami, které v minulosti patřilo slovenské firmě, bylo nalezeno odstavené na dálnici nedaleko hranic s Maďarskem. Policie následně vůz odtáhla do haly někdejší pohraniční veterinární stanice, kde těla vyprostila. Spekulovalo se, že stopy majitele vozu vedou do Rumunska, Bukurešť to ale odmítla.