Francouzská policie v noci zatkla několik desítek uprchlíků. Kolem 1:00 hod. byli všichni zadrženi a situace v eurotunelu se uklidnila.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Poslední týden zažívá eurotunel v Calais nápor migrantů především v noci. [celá zpráva]

Podle odhadů čeká v přístavním městě až 5000 migrantů na příležitost dostat se do Velké Británie. "Dorazily posily, ale tlak migrantů stále trvá. Je stále těžké to zvládat," řekl  jeden z více než 400 policistů, kteří tunel "brání".

Policista drží migranta, který se pokusil překonat ochranný plot u Eurotunelu.

Policista drží migranta, který se pokusil překonat ochranný plot u eurotunelu.

FOTO: Thibault Camus, ČTK/AP

Britský premiér David Cameron žádá vyčlenit více peněz na zabezpečení tunelu pod Lamanšským průlivem a zpřísněním imigračního zákonodárství. Běžence, kteří se snaží proniknout z Francie do Británie, chce ze země bez milosti odsunout.

Migranti u Eurotunelu

Migranti u eurotunelu

FOTO: Thibault Camus, ČTK/AP

Běženci už dříve využívali k útěku do Británie místní přístav, ale ten úřady začátkem června obehnaly vysokým plotem s ostnatým drátem a různými zátarasy.

Migranti u Eurotunelu

Migranti u eurotunelu

FOTO: Thibault Camus, ČTK/AP

Okolí ústí tunelu, kterým se z Calais do Folkestonu přepravují kamióny na vlakových soupravách a kterým jezdí z Paříže do Londýna osobní rychlovlaky, je také oploceno, ale je těžké místo uhlídat vzhledem k jeho velikosti. Oblast terminálu o rozloze 650 hektarů má plot o délce 28 kilometrů.