Požár na lodi vypukl v neděli ráno, když plula nedaleko ostrova Korfu. Ve čtvrtek se k vraku lodi připojil remorkér, který ho z Vlorského zálivu u Albánie odtáhl do italského přístavu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Do útrob lodi už pronikli hasiči, jejichž úkolem bylo zlikvidovat poslední doutnající ohniska požáru a umožnit tak prohledání všech prostor, zda v nich nejsou ještě další mrtví.

Na trajektu zemřelo nejméně jedenáct lidí. Počet obětí ale stále není jasný, protože italské a řecké úřady se výrazně liší, co se týče množství pohřešovaných.

Vrak trajektu Norman Atlantic v italském přístavu Brindisi

Vrak trajektu Norman Atlantic v italském přístavu Brindisi

FOTO: Ciro De Luca, Reuters

Prokurátor města Bari Giuseppe Volpe, který se ujal vyšetřování případu, v pátek oznámil, že se nepohřešuje více než 10 až 15 osob. Dříve se spekulovalo o mnohonásobně větším počtu lidí.

"Oficiální počet pohřešovaných bude znám, až se Řecko rozhodne poslat věrohodný seznam pasažérů. V Řecku ale věci trvají dlouho," prohlásil Volpe.

Podle něj pátrání po případných dalších obětech nyní znemožňují nevyhovující bezpečnostní podmínky na lodi. "Nevylučujeme, že bude nalezeno více těl," dodal nicméně.

Oheň na palubě italského trajektu, který byl na cestě mezi řeckým Patrasem a italskou Anconou, spustil o víkendu rozsáhlou záchrannou akci, kterou komplikovalo špatné počasí.

Z lodi bylo podle italských úřadů postupně evakuováno 477 lidí. Stále se ale neví, kolik lidí lodí cestovalo. Provozovatel plavidla - řecká trajektová společnost ANEK Lines, uvedla, že pasažérů bylo 474.