„Soud na základě znaleckého posudku psychiatra uznal, že vzhledem k závislosti nebyl (žalobce) způsobilý k právním úkonům,” vysvětlil mužův obhájce Christoph Naske. Soudce proto podle něj učinil „velmi ojedinělé” rozhodnutí, když prohlásil hry za neplatné a nařídil vrácení peněz.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Vídeňský soud hazardnímu hráči přiznal vrácení 437 950 eur (téměř 12,1 miliónu korun).

Šestačtyřicetiletý Rakušan tvrdil, a alespoň částečně to byl schopen prokázat, že na hracích automatech, které jsou v rakouské metropoli běžně rozšířené, prohrál 790 000 eur (22 miliónů korun). Podle jeho přesvědčení mu pracovníci herny měli už dávno zabránit v tom, aby do strojů strkal další peníze.

Vyznavač hazardních her podle agentury APA dokázal o uvedenou sumu přijít během zhruba 1000 návštěv heren v letech 2006 až 2010.

Za jediný víkend přitom údajně dokonce zaznamenal rekordní ztrátu ve výši 66 000 eur (zhruba 1,8 miliónu korun).

Verdikt ale zatím není pravomocný. Provozovatel automatů, firma Novomatic, kterého se rozsudek týká, se podle listu Krone Zeitung míní odvolat.