Výměna, která je součástí dohody o příměří, se uskutečnila okolo druhé hodiny ranní severně od Doněcku za přítomnosti mezinárodních pozorovatelů, uvedla agentura AP. Spoutaní zajatci byli rozděleni do menších skupin a postupně identifikováni a předáváni.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle AP jsou někteří osvobození separatisté ruskými občany. Jeden z nich přiznal, že byl zadržen v červenci u Kramatorsku. Uvedl však, že cestoval v sanitce, po které Ukrajinci stříleli. Dodal, že ho po zadržení bili a zlomili mu dvě žebra.

Povstalecký bojovník na východní Ukrajině

Povstalecký bojovník na východní Ukrajině

FOTO: ČTK/AP

Obě strany zadržují stovky nepřátelských bojovníků, přesná čísla se však liší. Rebelové však už propustili zhruba 700 příslušníků vládních sil. Slibují propuštění 863 vojáků za 311 svých mužů.

Obě strany se dohodly na příměří minulý pátek. Úplný klid zbraní ale v Donbasu není. Krátce po výměně zajatců bylo slyšet raketovou střelbu z centra Doněcku.