Třicet devět ze zadržených jsou registrovaní sexuální delikventi, drtivou většinu ale zatím úřady nijak nemonitorovaly. Někteří zadržení jsou podezřelí ze znásilnění, další z držení obscénních fotografií.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Během nejméně půlročního vyšetřování, které probíhalo v Anglii, Walesu, Skotsku i Severním Irsku, bylo objeveno 400 dětí, které byly dány do péče úřadům. Na případu spolupracovalo 45 policejních jednotek. Prohledaly 833 budov a přes 9000 počítačů a mobilních telefonů.

Ředitel vyšetřovací služby Phil Gomley řekl, že mezi zadrženými jsou nejen ti, co dětskou pornografii nabízeli, ale i ti, co se na ni dívali. „Někteří z nich začnou tím, že se na obrázky jen dívají a postupně dojdou k tomu, že děti sami týrají. Jejich zadržením předejdeme tomu, že tuto hranici překročí,” popsal.

Doplnil, že chce dát pedofilům najevo, že internet není bezpečné anonymní místo a pachatelé po sobě vždycky nechávají stopu, kterou policie objeví.