Bůh podle patriarchů Irineje a Amfilohije „poslal deště, aby lidem připomněl, že se nemají dát na scestí“, a „potrestal je za jejich hříchy“.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Bůh takto smývá ze Srbska jeho hříchy,“ prohlásil Irinej. Představený černohorské církve Amiflohij dodal, že záplavy jsou znamením, že by lidé měli odmítnout Wursta stylizujícího se do Krista.

Video

Expirované video

Conchita Wurst a její vystoupení v Eurovizi

Conchita vyhrála Eurovizi předminulý víkend s písní Rise Like a Phoenix. Bylo to teprve druhé vítězství rakouského zástupce v soutěži a dostavilo se po 48 letech. Conchita bezprostředně po udělení prvenství uvedla, že hlasováním pro ni dali evropští posluchači také najevo ochotu skončit se starými předsudky, „kráčet do budoucnosti a nedělat kroky zpátky“.

V Srbsku, Bosně a v Hercegovině už hladina Sávy klesá a zpomalilo se i stoupání Dunaje. Někteří z více než 150 tisíc evakuovaných se vracejí do svých domovů a začíná sčítání škod. Podle odhadů jsou mnohamiliardové.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ze zatopeného Obrenovace se stalo město duchů.