Na přední straně – aversu – je portrét ruského prezidenta Vladimira Putina, na reversu (zadní straně) symbolická mapa poloostrova s vypsanými názvy 28 krymských měst a obcí. Medaile jsou už k vidění na webu výrobce – firmy Oružejnik Zlatoust, která se věnuje výrobě luxusních a velmi drahých upomínkových předmětů.

Podle serveru news.ru „Putin na medaili si není moc podobný“. „Medaile jsou vyrobeny ze šperkařského stříbra 925,“ upřesnil Vladimir Vasjuchin, ředitel čeljabinské mincovny.

„Připojení KrymuRusku považujeme za historickou událost. Novou edici jsem nazval Sběratel ruských zemí – Krym 2014. Cenu medaile jsme zatím neurčili,“ dodal. Putina ale nemusí zajímat, protože tu svou dostane společně s dalšími nejvyššími představiteli Ruska „ctí a darem“.

Putin není na mincích poprvé – v roce 2006 se jeho tvář objevila na ukrajinské minci o nominální hodnotě jedna hřivna. I ta ale byla vyrobena jen v omezené sérii: ukrajinská centrální banka tak tehdy chtěla propagovat měnu u východních sousedů.