"Máme v oblasti u ukrajinských hranic své jednotky. Některé tam jsou trvale, jiné byly povolány jako posila kvůli tomu, co se děje na Ukrajině," uvedl Peskov pro televizní stanici Rossija 1. "Promiňte, ale Ukrajina je stát, ve kterém právě došlo k vojenskému převratu, takže každá země by přijala určitá preventivní opatření, aby zajistila svou bezpečnost," dodal.

Rusko je podle Putinova mluvčího suverénní stát, a proto může vojáky na svém území přesouvat bez jakýchkoli omezení. Obvinění, že ruská armáda zasahuje i přímo do dění na území Ukrajiny, Peskov odmítl. Tato tvrzení jsou podle něj "naprosto nepravdivá".

Ukrajina odhalila 40 agentů

Kyjev již několikrát Moskvu obvinil z toho, že na Ukrajině operují ruští vojáci. Naposledy to během své čtvrteční debaty s občany popřel ruský prezident Vladimir Putin.

"Existuje jen jediná osoba na světě, která věří tomu, že na východě Ukrajiny nejsou ruští vojáci. Jméno té osoby zní Vladimir Vladimirovič Putin," okomentoval následně jeho slova ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ruské vojenské jednotky u hranic s Ukrajinou. Zdroj: Reuters

"Znovu vyprávěl tu pohádku o tom, že to nejsou jeho agenti, které tam poslal a kteří na Ukrajině vytvářejí teroristickou síť. My o tom ale máme nezvratné důkazy," dodal. Ukrajinská tajná služba (SBU) již dříve oznámila, že v zemi odhalila asi 40 ruských agentů.