„Tělo Michaila Pachomova, zastupitele u lipecké radnice, bylo nalezeno v jednom ze sklepů pod soukromými garážemi v plechovém sudu vyplněném betonem,“ uvedli policisté a dodali: „Vyšetřovatelé nyní shromažďují důkazy, že Pachomovova smrt byla násilná.“

Pachomov zmizel 12 února. Od počátku jeho zmizení policisté vyšetřovali jako únos a měli podezření, že byl zavražděn. Při kontrolách na silnicích zatavili automobil, ve kterém jel nejmenovaný diplomat. Podařilo se v něm najít Pachomovův pas, mobil a laptop.

RIA Novosti s odvoláním na vyšetřovatele uvedla, že Pachomov byl zabit kvůli dluhům, a to před očima člověka, který si jeho smrt objednal. Podle policie jím je čtyřicetiletý moskevský politik Charitonov. Toho se podařilo zadržet na palubě letadla mířícího z Moskvy do Krasnodaru. Zbylí čtyři zadržení jsou přímými vykonavateli únosu a vraždy.

Pachomov nebyl jen politik, který vedl regionální výbor strany Opora Ruska a člen regionálního koordinačního výboru Ruské sociální národní fronty, ale též podnikatel. V letech 2003 až 2011 vedl společnost Liter, která se zabývala opravou železnic a získala významnou zakázku v tomské oblasti.