Policie zveřejnila jeho fotografii s výzvou: "Zná někdo osobu na obrázku? Může někdo poskytnout informace o jeho identitě? Může někdo informovat o jeho případných příbuzných?"

Současně zveřejnila i fotografie jeho batohu, spacáku a stanu s tím, jestli je někdo poznává nebo jestli ví, kde byly zakoupeny.

Lesní chlapec Ray na obrázku německé policie

Lesní chlapec Ray na obrázku německé policie

FOTO: berlin.de

Policisté zmínili, že je mu mezi šestnácti a dvaceti lety. Vyšetřovatelé se staví k jeho příběhu skepticky a nejsou si jistí tím, že chlapcem uváděné datum narození 20. 6. 1994 je pravdivé. Příjmení ani místo narození chlapec neuvedl, buď je neznal, nebo je nechtěl prozradit.

"Vše vytváří dojem, že nebyl po léta daleko od civilizace," uvedl mluvčí berlínské policie Thomas Neuendorf. Chlapec zvládá veškeré moderní technologie, ovládá bez problémů laptop i mobilní telefon.

Ani když se zjevil, nevypadal jako člověk, co žije pět let v lese, i když měl na obličeji a na těle pár drobných jizev, ale šatstvo v batohu měl čisté.

Policisté jsou k jeho výpovědi skeptičtí i proto, že se jim nepodařilo najít tělo otce, ani záznamy o vážné autonehodě, při níž měla zahynout jeho matka. Nevěděl ani, jak a proč otec zemřel.