"Řekl jí, že všechny její problémy pocházejí z její hlavy a ona by se měla obrátit na psychiatra nebo duchovního léčitele. Když jí to pověděl, úplně jí to zlomilo srdce. Řekl jí také, že to dělá jen proto, aby mě zdržovala doma a já se o ni staral," prohlásil před soudem na adresu lékaře otec dívky.

Lékař Sharad Shripadrao Pandit údajně odmítl provést testy na tuberkulózu, které rodiče žádali.

Lékař Sharad Shripadrao Pandit čelí obvinění z nedbalosti a zabití.

Lékař Sharad Shripadrao Pandit čelí obvinění z nedbalosti a zabití.

FOTO: fotobanka Profimedia

Otec Sultan Sarag, který se sám z tuberkulózy také léčí, popsal, že jeho dcera zvracela až desetkrát denně a rodiče ji museli nosit do postele, protože byla příliš slabá na to, aby šla sama.

Alina se nakazila v roce 2009 od své spolužačky. V nemocnici v Birminghamu jí předepsali antibiotika a tím léčba skončila. V červenci následujícího roku se ale potíže dostavily znovu poté, co se dívka s rodiči vrátila z Pákistánu, odkud rodina pochází.

Alininy rodiče

Alininy rodiče

FOTO: fotobanka Profimedia

Pandit ovšem nebyl jediným lékařem, u kterého Alina a její rodiče hledali pomoc. Ve čtyřech různých nemocnicích ji prohlíželo nejméně pět lékařů, uvedl britský list. Přitom třeba v nemocnici Sandwell strávila dívka pět dnů. Lékaři nicméně jednoduchý rozbor vzorku hlenu neprovedli, dívku jen poslali na rentgen s podezřením na infekci hrudníku.

V prosinci také Alinu v birminghamské nemocnici viděl psycholog, sezení ale nešlo dokončit, protože dívka měla velké bolesti.

Alina zemřela po dalším rychlém převozu do nemocnice jen o pár dnů později, jelikož nemohla dýchat. Příčinou smrti byla zástava srdce.