Nejvíce postižena je Ukrajina.  Úřady zvýšily bilanci obětí na 135 proti nedělním 131.

V Polsku podle policie za posledních 24 hodin umrzlo devět lidí. Celková bilance poslední mrazové vlny tak dosáhla 62 obětí. Mezi mrtvými převažují bezdomovci. Přibývá ale také obětí požárů. Lidé si neumí správně zatopit. Pět jich zabil kysličník uhelnatý.

Led v kanálu v Benátkách

Led v kanálu v Benátkách

FOTO: ČTK/AP

V Litvě za posledních 24 hodin umrzlo osm lidí, celkem je v této pobaltské republice podle agentury AFP hlášeno už 23 mrtvých. Teploty na několika místech země v noci na pondělí klesly pod minus 30 stupňů.

Lidé zakryli sazenice rostlin v rumunském městě Constanta. Chrání je před mrazem

Lidé zakryli sazenice rostlin v rumunském městě Constanta. Chrání je před mrazem

FOTO: Radu Sigheti, Reuters

Po jednom mrtvém za uplynulých 24 hodin je hlášeno z Chorvatska a ze Srbska, v němž je také asi 70 000 lidí ve venkovských oblastech prakticky odříznuto od okolního světa. Sníh do značné míry paralyzoval i Bosnu, kde již zemřelo osm lidí.

Zamrzlá Spréva v Berlíně

Zamrzlá Spréva v Berlíně

FOTO: Thomas Peter , Reuters

Dvě oběti také hlásí Řecko. Jde o ilegální imigranty, kteří se brodili ledovou vodou v řece Evros na hranici s Tureckem. Dalších několik přistěhovalců je nezvěstných.

Čtyři lidé zemřeli během víkendu ve Francii. S mrazy a sněhem se potýká i Itálie, kde za víkend zemřelo 18 lidí. Další tři oběti byly podle agentury APA objeveny v pondělí.