Agentury původně oznámily, že tělo sedmé oběti bylo nalezeno přímo v lodi. Záchranáři to později dementovali. Počet mrtvých tak nadále zůstává na šesti.

Costa Concordia s více než 4200 lidmi na palubě najela v pátek večer na útes u ostrova Giglio. Záchranáři nadále pátrají po pohřešovaných, jichž bylo podle původního odhadu 16, ale tento odhad byl v pondělí upraven. Mezi hledanými jsou občané Itálie, USA, Německa, Francie, Indie, Peru a Maďarska. Pohřešováni jsou i čtyři členové posádky.

Čtěte také: Kapitáne, vraťte se na loď, nařizovala marně pobřežní stráž

Pondělní pátrání muselo být na čas přerušeno, protože plavidlo sklouzlo z útesu.

V úterý záchranáři provedli na lodi dva řízené výbuchy, aby si usnadnili přístup k dalším kajutám, které dosud neprohledali.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři provedli na potopené lodi řízený výbuch. Zdroj: Reuters

Čas na záchranu pohřešovaných se krátí. „Ještě ale je jiskra naděje“, citovala BBC šéfa místní pobřežní stráže Marka Bruska.

Kapitána chtějí obvinit

Podle italských úřadů může za nehodu 52letý kapitán lodi Francesco Schettino, který plul příliš blízko břehu. Údajně chtěl pozdravit kolegu. Schtettino je ve vazbě a hrozí mu obvinění ze zabití.

"Kapitán je ve velmi těžké situaci, neboť jsem si jist, že opustil loď ještě, když mnoho pasažérů stále čekalo na evakuaci," prohlásil státní žalobce Francesco Verusio. Na pobřeží si vzal taxi a chtěl, aby ho odvezlo pryč. Výzvy k tomu, aby se vrátil a řídil evakuaci, ignoroval. [celá zpráva]

Kapitán Schettino obvinění odmítá. Soudce má o dalším postupu v řízení s ním rozhodnout v průběhu úterý.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři umístili okolo Costa Concordie bariéry. zdroj: Reuters