Podle deníku měl Dobiaš připravit o život čtyřicet lidí v nemocnici v Trenčíně, kde rovněž pracoval, a dalších deset usmrtil v bratislavské nemocnici. Měl se svěřit své kamarádce, že pacienty zabil.

Údajně prozradil i jméno jedné ze svých obětí a policie připravuje exhumaci těla. Pokud se potvrdí, že oběť zemřela po aplikování podobné látky jako pacientka v Bratislavě, Dobiaš bude mít na krku další obvinění z vraždy.

Mluvčí bratislavské policie Petra Hrášková na dotaz Práva uvedla, že policie k případu zatím další informace neposkytuje.

Třídní učitelka: je to dobrák

Dobiašova středoškolská třídní profesorka Elena Botková ho označila za tichého člověka. „Je to takový dobrák, že pokud by ho někdo o to požádal, on by mu vyhověl,“ připustila s tím, že mohl jednat na žádost nemocných.

Při výslechu se Dobiaš přiznal, že 10. června zavraždil 63letou pacientku. Údajně se nemohl dál dívat na její utrpení. Žena byla v bezvědomí a měla tlak 60 na 30 a puls 150 za minutu. [celá zpráva]

Dobiaš jí aplikoval dva léky, které ji připravily o život. Vstříkl jí do žíly Ebrantil, a když měla po půl hodině tlak 30 na 20, dal jí ještě ampulku Esmeronu. Pacientce následně selhalo srdce.

Dobiašovi hrozí trest vězení v délce 25 let, ale může dostat i doživotí.