Policejní mluvčí Iris Seperová sdělila, že sedmdesátiletý muž přišel kolem 22:15 na jednu z policejních stanic ve vídeňské čtvrti Rudolfsheim-Fünfhaus, kde se přiznal a nechal se zadržet.

Krátce poté, co se muž přihlásil na policii, dostal infarkt a musel být převezen do nemocnice. Je ve stabilizovaném stavu, píše agentura APA, ale nemůže být vyslechnut

Po asi hodinovém obchodním jednání vytáhl podezřelý pistoli a 75letého muže zabil. Další dva zranil. Dva muži utrpěli průsteřel hrudníku a jeden je v ohrožení života.

V centru města přistály vrtulníky záchranářů

Zraněné převezl do nemocnice záchranářský vrtulník rakouského automotoklubu ÖAMTC. Aby mohly dva vrtulníky záchranářů přistát přímo na náměstí svatého Štěpána, policie jeho část vyklidila. V tu dobu byl totiž střed města plný turistů.

Na místě činu byla nalezna pistole ráže 7,62 východoevropské provenience s prázdným zásobníkem. Všech šest kulek pachatel vystřílel. „Slyšel jsem šest výstřelů, ale prchajícího pachatele jsem neviděl,“ uvedl svědek pro list Der Kurier.

Firma Cerag, vededá Jamalem P. D. se věnovala obchodu s plynem, ropou a autodíly. Holding měl několik dceřiných společností, které se věnovaly i obchodu se zdravotnickými přístroji a nemovitostmi. Působili v ní Íránci a Rakušané íránského původu.