Rozpočtový deficit Británie dosahuje 163 miliard liber (4,9 bilionu korun), tedy asi 11 procent HDP. Osborne prohlásil, že koaliční vláda konzervativců a liberálních demokratů začne "významně deficit snižovat".

Potvrdil slib konzervativců z předvolební kampaně, že již letos z rozpočtu škrtne šest miliard. Ujistil ale, že se nedotkne lidí s nízkými příjmy a "klíčových služeb".

Podrobnosti těchto prvních škrtů vláda oznámí za týden, tedy ještě před mimořádným rozpočtem, který vláda představí 22. června. Osborneův náměstek, liberální demokrat David Laws, prohlásil, že veřejné finance jsou po labouristické vládě v "nepřijatelném stavu". Nová vláda také přehodnotí všechna rozhodnutí o nových výdajích, které labouristé udělali od začátku roku do prohraných voleb 6. května.

Liberální demokraté stejně jako labouristé v kampani tvrdili, že se škrty je potřeba počkat na příští rok, aby se neohrozilo počínající ekonomické oživení. Při koaličních jednáních od tohoto záměru ustoupili.

Osborne také oznámil, že bude vytvořen úřad pro rozpočtovou odpovědnost, který bude nezávisle na vládě připravovat předpovědi růstu a dalších ukazatelů. Podle Osbornea se tak každé další vládě zabrání "si hrát s ekonomickými údaji". Projekce předcházející labouristické vlády byly podle něj většinou chybné a "skoro vždy nesprávným směrem".