Oznámení ukončilo týden trvající spekulace o budoucnosti ministryně. Mluvčí ministerstva vnitra ale odmítla zprávy o demisi Smithové komentovat, mluvčí premiéra Gordona Browna je označil za "spekulaci". Její odchod umožní radikální přestavbu Brownova kabinetu. Změny budou provedeny po volbách do Evropského parlamentu, v nichž se čeká, že labouristé propadnou.

Smithová čelí skandálu, že si nechala proplatit v rámci náhrad poslanců i výdaje na dva pornofilmy, které sledoval na kabelové televizi její manžel.

Zatím není jasný osud ministra dopravy Geoffa Hoona a kancléře Alistaira Darling, kteří slíbili, že náhrady vrátí.

Labouristický poslanec David Chaytor , který požadoval 13 000 liber na dávno splacenou hypotéku, oznámil, že do příštích voleb už nepůjde, uvádí SkyNews. I on částku vrátí. Byl třetím poslancem labouristů, kteří byli vyšetřování kvůli náhradám.

Do voleb nepůjdou ani tajemník Beverley Hughes a bývalá ministryně zdravotnictví Patricia Hewittová. Oba uvedli, že to dělají z rodinných důvodů, ale oba si také nechali proplatit sporné částky. Hughes za nové čalounění nábytku žádal 801 libru a 718 liber za židli a a 435 liber za potahy na postel

Hewittová zase požadoval 920 liber náhrad za doby, kdy bydlela v hotelu, protože si hledala byt v místě svého působiště a 194 liber za žaluzie.