Radičové se podařilo stáhnout náskok favorizovaného Gašparoviče na deset procent, což je těsnější rozdíl, než se původně odhadovalo. Celkem se o post prezidenta Slovenské republiky ucházelo sedm kandidátů, ani jeden z nich ale nezískal nutnou nadpoloviční většinu hlasů všech více než čtyř miliónů oprávněných voličů. K urnám se jich dostavilo 43,5 procenta.

Gašparovič sledoval hokej 

Volební štáb současného prezidenta si rozložil centrálu v obci Limbach v hotelu stejného jména. Vysvětlení je prosté: Gašparovič má dům právě v této obci a oficiální prezidentskou rezidenci v Bratislavě nevyužívá.

"Odpoledne jsem byl na procházce a pak jsem se díval na hokej. Slovan Bratislava zvítězil, jak jsem předpokládal,“ těšil se prezident.

Radičová je "v klidu" 

Opoziční kandidátka Radičová rozložila svůj štáb v City Hotelu Bratislava. "Jsem úplně v klidu. Teď už je to jen na voličích,“ prohlásila s úsměvem Radičová.

Společná opoziční prezidentská kandidátka Iveta Radičová

:. Společná opoziční prezidentská kandidátka Iveta Radičová
FOTO: Jan Koller, ČTK
Svou kandidátku přišli podpořit lídři všech opozičních stran. Na výsledky voleb čekali v jejich společnosti předseda Slovenské demokratické a křesťanské unie Mikuláš Dzurinda, předseda Křesťanskodemokraticképhéo hnutí Pavol Hrušovský a předseda Strany maďarské koalice Pál Csáky.

"Jsem si jist, že mezi Maďary na jižním Slovensku paní Radičová s přehledem zvítězí,“ řekl Právu Csáky.

Ve štábu obou úspěšných kandidátů panovala uvolněná atmosféra.