Sarkozy na úvod oznámí, že Francie povede Evropu i po 31. prosinci: „Proč bychom to měnili? Jsem skvělý! Všichni to říkají, jak jsem zvládl krizi, jaká jsem třída a jak je moje žena krásná.“

Když moderátor namítne, že předsednictví se po půl roce střídá a štafetu přebírá Česká republika, gumový Sarkozy bohorovně pronese: „Nenecháme přece předsednictví Evropy nějakým Rumunům.“

A briskně odmítne i další námitku, že ČR neobývají Rumuni: “To je stejný, Rumuni,Češi, Bulhaři, všechno to jsou cikáni. Stačí, že šéf komise Barroso je Portugalec. Ještě aby nás komandovali nějací Čečenci. Prezident Evropy, to je vážná práce - mluvit s Američany, navštívit britskou královnu, vše v obleku... Češi jsou špatně oblečení, jezdí na povozech a jedí kukuřici.“ Chybí jen obraz instalatéra z východu, který připravuje západní fachmany o práci.

Sarkozy zdůvodňuje, proč by měl pokračovat: "Jde mi to od ruky. Evropa mi zobe z ruky, má žena je nádherná. Všechno vyřeším, mám peníze,...."

Paříž sondovala možnost, jak dál šéfovat Evropě

Šleh je však oprávněný, poradci francouzského prezidenta podle listu Le Monde skutečně sondovali možnost, že by se Sarkozy postavil do čela nepolitické eurozóny a zastínil tak české i švédské předsednictví.

Sarkozymu narostla křídla poté, co se mu podařilo v létě dojednat s Moskvou příměří v Gruzii. Pak přišel s plánem na řešení bankovní krize v zemích EU, kterýžto byl oceněn i za mořem.

A tak poslední ťafka mířila právě na jeho plán řešit krizi, který kritizuje i český prezident Klaus, jenž by v případě jeho uplatnění rád jezdil do Bruselu sypat písek do promazaného soukolí.

Moderátor na závěr řekne Sarkozymu: "Ta krize z vás udělala úplně jiného muže...." Gumový francouzský prezident přisvědčí: „Děkuji krizi. Byli jsme v agónii, vůbec jsem nevěděl, co s tím. A pak hop a je tu světová krize a já zachráním planetu. Jen ať trvá co nejdéle!“

Na to moderátor hořce přisvědčí: „Nebojte se, myslím, že ve Francii ještě nějakou dobu bude.“

Do Sarkozyho se píchají špendlíky

Sarkozy je v poslední dobou terčem řady podobných vtipů. Hitem internetových obchodů je jeho panenka, do které lze zabodávat špendlíky jako v kultu vúdú. Postavička je v modré a provázejí ji nejslavnější Sarkozyho citáty.

Vzhledem k jeho neúnavné aktivitě se také objevují hlasy, na jakých jede Sarkozy drogách.