Hlavní obsah
Francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Vincent Kessler, Reuters

Francouzský prezident žaluje výrobce postavičky voodoo

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy není okouzlen novým prodejním hitem na trhu - vlastní podobiznou v podobě postavičky voodoo, nabízenou v sadě s dvanácti špendlíky a manuálem, kam je zapíchnout. Sarkozy výrobce zažaloval a doufá, že pařížský soud nařídí stažení postaviček z prodejních pultů.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy Foto: Vincent Kessler, Reuters
Francouzský prezident žaluje výrobce postavičky voodoo

Titul „Nicolas Sarkozy: Voodoo manuál“ se už druhý týden po uvedení na trh stal největším knižním hitem v internetové prodejně Amazon.fr.

Sarkozyho právník argumentuje, že prezident má, stejně jako kdokoliv jiný, ze zákona právo na vlastní podobiznu a její prodejní využití. Vydavatelství K&B ale trvá na tom, že jde o humornou záležitost, kterou ochraňuje vyjadřovací svoboda.

Postavička, kterou manuál doprovází, je modré barvy a tělo jí pokrývají nejznámější prezidentovy vtípky, úštěpky, chytristiky i odseknutí, která za poslední roky vypustil z úst.

Soud by měl případ uzavřít ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků