Scotland Yard už potvrdil, že chce Lugového znovu vyslechnout. Moskva se k britské žádosti nevyjádřila, ale vysoký ruský představitel už sdělil, že v Rusku není zvykem vydávat své občany do cizí země.

Radioaktivní polonium, které zabilo Litviněnka, si vyžádá životy celkem tří aktérů osudových londýnských schůzek z počátku loňského listopadu, řekl v rozhovoru pro deník Moskovskij Komsomolec Oleg Gordijevskij.

Litviněnko zemřel 23. listopadu, více než tři týdny poté, co byl radioaktivním poloniem 210 otráven. I když Rusko dopředu oficiálně sdělilo britským vyšetřovatelům, že žádný Rus nebude vydán k trestnímu stíhání do ciziny, úřad britského generálního prokurátora prý nyní zvažuje, že požádá počátkem února o extradici Lugového.

Lugovoj: Od plic jsem se tomu zasmál

Ten se tím ovšem nemíní ani trochu zneklidňovat. "Vzkažte agentuře Reuters, že když jsem si přečetl v Guardianu o mém vydání, pěkně od plic a zdravě jsem se zasmál," řekl v pátek novinářům tento bývalý agent KGB a pozdější bodyguard ruského magnáta Borise Berezovského, který se na článek rozhodl reagovat a přerušil tak své mlčení. Další otázky ale odmítl zodpovědět. V současnosti je pacientem moskevské kliniky pro nemoci z ozáření. Popřel však, že by Litviněnka zabil

Britský deník The Guardian v pátek napsal, že Downing Street se obává v případě žádosti o vydání Lugového ochlazení vztahů mezi Moskvou a Londýnem. Britská vláda si prý připravuje postup i pro případ, že Kreml odpoví žádostí o vydání Berezovského, který žije v britském exilu.