Hlavní obsah
Steve Bouquet na snímku z loňského ledna Foto: Profimedia.cz

Zabiják koček z anglického Brightonu dostal pět let vězení

Bývalý pracovník ostrahy, který během série nočních útoků v jihoanglickém Brightonu ubodal devět koček, byl v pátek odsouzen k pěti letům a třem měsícům vězení, informovala stanice BBC.

Steve Bouquet na snímku z loňského ledna Foto: Profimedia.cz
Zabiják koček z anglického Brightonu dostal pět let vězení

Čtyřiapadesátiletý Steve Bouquet byl uznán vinným, že mezi koncem roku 2018 a polovinou roku 2019 zaútočil na 16 koček, z nichž devět usmrtil. Dopaden byl poté, co jej zachytila bezpečnostní kamera nainstalovaná majitelem jednoho ze zabitých zvířat.

Bouquet spáchání činu popírá. Podle prokuratury jej ovšem usvědčuje fotografie mrtvé kočky uložená v mobilu, jakož i nůž nalezený v Bouquetově bytě, na němž byla kočičí krev a současně mužova DNA.

Odsouzen byl za používání nože na veřejnosti a trestný čin poškození cizí věci v souvislosti s útoky proti kočkám.

Jako součást rodiny

Soudce Jeremy Gold řekl, že Bouquetovo chování bylo „kruté, trvalé a namířené proti jádru rodinného života”. Rozsudek si do soudní síně přišli poslechnout někteří majitelé usmrcených koček.

Řada z nich podala emotivně popsala, jak svého zabitého mazlíčka našla.

„Byla jsem naprosto rozrušená. Naříkala jsem v slzách, nešlo mě vůbec utěšit,” uvedla Emma Sullivanová, které Bouquet zabil kočku Gizmo.

Další z koček zas nebyla pojištěná a její majitelka, Lucy Kenwardová, proto vynaložila pět tisíc liber (149 tisíc Kč) na pokus o záchranu. I přes snahy veterinářů kočka zemřela.

„Byl jako součást rodiny, měla jsem ho osm let, než byl zabit,” popsala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků