Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky

V Rakousku odsoudili dva Slováky za úkladnou vraždu

V rakouském Štýrském Hradci odsoudili v pátek večer dva Slováky za úkladnou vraždu na 17 a 18 let vězení. Soud je shledal vinnými, že se spolu se dvěma komplici podíleli na vraždě Itala, jehož tělo se střelnými a bodnými ranami bylo nalezeno v roce 2001 ve Štýrsku. Státní zástupce podle agentury APA označil jejich čin, ke kterému se nepřiznali, za „chladnokrevnou vraždu z chamtivosti na objednávku”.

Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky
V Rakousku odsoudili dva Slováky za úkladnou vraždu

Vyšetřovatelé po objevu mrtvoly u obce Sinabelkirchen zprvu tápali. Nebyli schopni určit mužovu vazbu k místu nálezu. Stopy je ale postupně zavedly na Slovensko. V roce 2015 se objevily dvě svědecké výpovědi a státní zastupitelství případ znovu otevřelo.

Podle vyšetřovatelů se budoucí oběť v roce 1999 seznámila se ženou ze Slovenska a zamilovala se do ní. Žena podle obžaloby mužovy city neopětovala a pouze ho využívala. Muž jí platil a nakonec si začal půjčovat u příbuzenstva. Slovenka jej posléze přesvědčila, aby uzavřel životní pojistku ve prospěch její dcery, a ještě z něj vylákala peníze na byt.

Vyhrožoval udáním, tak ho zabili

Jeho tehdejší šéf u soudu uvedl, že když uslyšel o životní pojistce, radil mu, aby okamžitě odjel domů, a dokonce svému podřízenému dal 5000 slovenských korun, aby si mohl koupit lístek do Itálie. Ital ale neodjel a místo toho začal ženě hrozit, že ji udá pro podvod.

Tím si ale podle vyšetřovatelů svůj osud zpečetil. Podle státního zástupce si jeden z odsouzených, nyní 56letý muž, vymyslel plán s cílem vylákat oběť do Vídně. Tam jej vyzvedl druhý odsouzený, nyní 55letý muž, a ještě další muž. Odvezli jej do Štýrska, kde jej usmrtili střelami do zad a bodnými ranami.

K 17 letům vězení byl odsouzen osnovatel činu, jeden z jeho vykonavatelů dostal 18letý trest. Rozsudek není pravomocný. Žena, která zřejmě tahala za nitky, momentálně na Slovensku vlastní salon krásy. Na ni a na údajného dalšího pachatele byl vydán evropský zatykač.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků