Hlavní obsah
Očkování vakcínou Pfizer/BioNTech v Izraeli Foto: Tsafrir Abayov, ČTK/AP

Třetina Izraelců dostala už obě dávky vakcíny

Izrael hlásí další milník očkovací kampaně: obě dávky vakcíny proti koronaviru už dostala třetina občanů. Přitom alespoň jednu dávku podle ministerstva zdravotnictví obdrželo už 70 procent Izraelců starších 16 let.

Očkování vakcínou Pfizer/BioNTech v Izraeli Foto: Tsafrir Abayov, ČTK/AP
Třetina Izraelců dostala už obě dávky vakcíny

„Mezi lidmi staršími 60 let poklesl počet infekcí o 77 procent, počet těžkých případů o 65 procent a úmrtí o 63 procent,“ tweetoval Eran Segal z Weizmannova vědeckého institutu.

Přesto bude kabinet premiéra Benjamina Netanjahua podle listu Ha´arec ve středu jednat o nočním zákazu vycházení během svátku Purim, který letos připadá na tento čtvrtek a pátek.

Nejveselejší ze všech židovských svátků podle epidemiologů představuje významné riziko. „Když vidím všechna ta pozvání na večírky, která létají na sociálních sítích, je mi jasné, že bez restrikcí se to neobejde,“ poznamenal ministr zdravotnictví Juli Edelstein.

Určitým komunitám ultraortodoxních židů, kteří se omezením jen neradi přizpůsobují, mohou zdravotníci nabízet ochranný protikoronavirový nosní sprej. Jeho účinnost už prověřily zářijové oslavy židovského Nového roku, kdy jej dostala skupina 83 věřících. Nákaze se tehdy navzdory hromadné modlitbě v synagoze nevyhnuli jen dva z nich – ti, kteří sprej před akcí nepoužili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků