Hlavní obsah
Foto: Rostislav Smolej

Summit Bush-Putin v Bratislavě pohlídá 5500 policistů

Únorový summit prezidentů Spojených států a Ruska v Bratislavě si vyžádá mimořádná bezpečnostní opatření. "V průběhu summitu bude nasazených 5500 policistů a 400 hasičů," uvedl ve středu na tiskové konferenci slovenský ministr vnitra Vladimír Palko.

Foto: Rostislav Smolej
Summit Bush-Putin v Bratislavě pohlídá 5500 policistů

Na bezpečnostní opatření v průběhu summitu George W. Bushe a Vladimíra Putina dala slovenská vláda celkem 205 miliónů korun. Z této částky je 32 miliónů vyčleněno z prostředků ministerstva vnitra a dalších 173 miliónů bude vyčleněných z rezervy vlády.

"Částku 49 miliónů tvoří mzdy policistů nasazených do této akce a zbytek se použije na nákup speciální automobilové techniky s bezpečnostními prvky, na nákup speciálních zbraní a ženijní techniky" uvedl Palko.

Summit Bush - Putin se uskuteční 24. února 2005. Americký prezident přiletí v rámci evropského turné na oficiální návštěvu Slovenska už 23. února a bude jednat s čelnými slovenskými politiky. Následně se setká s ruským prezidentem.

Bratislava se stane poprvé hostitelem tak významné mezinárodní události.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků