Hlavní obsah

Izrael podnikl v pátek časně ráno odvetnou akci za zavraždění tří izraelských vojáků, k němuž došlo ve čtvrtek večer. Silné tankové jednotky Izraele pronikly do pásma Gazy, kde vyhodily do vzduchu dům jednoho z palestinských aktivistů, zabitého na začátku roku 2001. Vojáci na místě zatkli tři osoby.

Izrael se mstil za vraždu svých vojáků

Raketami z vrtulníků Apache ostřelovala armáda průmyslovou zónu v pásmu Gazy. Podle palestinských zdrojů vypálila nejméně osm raket na kovodílny, v nichž se podle Izraele vyrábějí zbraně.

Izrael odhalil tunel na pašování zbraní

V Rafáhu na jihu pásma Gazy vojáci zničili tunel, jímž se pašují na palestinská území zbraně z Egypta. Při tom došlo i k bojům s Palestinci, z nichž tři byli zranění převezeni do nemocnice.

Ve čtvrtek večer palestinští extrémisté zabili na křižovatce jižně od Hebronu v Zajordánsku tři izraelské vojáky. K útoku se přihlásilo radikální islámské hnutí Hamás. Pátrání po pachatelích tohoto útoku dnes ještě pokračuje, sdělil mluvčí izraelské armády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků