Hlavní obsah
 

Turecko zasáhla další syrská střela, země odpověděla

Na území Turecka dopadla v sobotu další střela vypálená ze Sýrie. Turečtí vojáci rozmístění u hranice palbu opětovali. V incidentu nebyl podle dostupných zpráv nikdo zraněn. Ankara nepovažuje střelbu za útok, ale za špatně mířený zásah syrských bojovníků na druhé straně hranice.

 
Turecko zasáhla další syrská střela, země odpověděla

Střela spadla poblíž turecké vesnice Güveççi v provincii Hatay na jihozápadě země. Podle agentury AP pocházela z bojové vřavy na druhé straně hranice, kde se střetli povstalci s vojskem syrského prezidenta Bašára Asada.

Turecké regionální správa uvedla, že nepovažuje syrskou střelu za útok na své území. Střela syrského prezidentského vojska byla mířená na pozice rebelů na syrské straně hranice. Do Turecka dopadla omylem.

Turecká armáda stahuje jednotky k syrským hranicícm.

Foto: ČTK/AP

V provincii Hatay turecká armáda opětovala palbu i včera. Turecká armáda odpovídá na syrskou střelbu již od středy. Tehdy přiletěla první střela do města Akçakale a zabila ženu a čtyři děti. Turecký parlament povolil ve středu vládě vyslat armádu na syrské území, pokud to uzná za vhodné. Ankara se ale zároveň nechala slyšet, že nejde o vyhlášení války.

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan včera prohlásil, že jeho země o válku nemá zájem. Není však prý od ní daleko. Podle agentury AP řekl také, že Sýrie zkouší tureckou trpělivost a neměla by brát turecká varování na lehkou váhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků