Hlavní obsah
Sýrii decimuje rok a půl válka. Foto: Yazan Homsy, Reuters

Syrští únosci chtějí za zajaté cizince přes půl miliónu eur

Výkupné ve výši v přepočtu 530 000 eur (zhruba 13,3 miliónu korun) požadují únosci trojice zahraničních inženýrů - dvou Rusů a jednoho Itala - v Sýrii. Napsal to ve čtvrtek ruský deník Kommersant s odvoláním na diplomatický zdroj v Moskvě.

Sýrii decimuje rok a půl válka. Foto: Yazan Homsy, Reuters
Syrští únosci chtějí za zajaté cizince přes půl miliónu eur

Rusové Viktor Gorelov a Abdas Sattár Chasún, který má i syrské občanství, byli spolu s italským inženýrem Mariem Belluomem uneseni v pondělí, když jeli autem z Homsu (centrální část Sýrie) do přístavu Tartús. Všichni tři pracovali pro soukromou syrskou slévárnu Hmisho & Co.

Ruské ministerstvo zahraničí podle agentury AFP uvedlo bez dalších podrobností, že výkupné ve výši 50 miliónů syrských liber bylo požadováno právě od společnosti Hmisho.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Syrští rebelové bojují s Asadovou armádou o Damašek

Video: Reuters

Moskva spolupracuje s hlavními západními zeměmi, včetně Itálie a USA, s cílem dosáhnout osvobození těchto inženýrů unesených skupinou syrských povstalců, napsal Kommersant.

Konflikt v Sýrii si za 21 měsíců trvání vyžádal už přes 44 000 mrtvých. Novou bilanci obětí zveřejnila Syrská organizace pro lidská práva (OSDH) se sídlem v Londýně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků